Co to jest i jak działa motoreduktor?

Jeśli potrzebujesz zamówić motoreduktor planetarny, powinieneś odwiedzić ten adres.

Motoreduktor to ogólnie mówiąc zintegrowane połączenie przekładni z napędem elektrycznym. Jak działają motoreduktory i kiedy się je stosuje? Dowiesz się wszystkiego poniżej.

Motoreduktory – jak działają?

Motoreduktory pozwalają na wydajne korzystanie z silników elektrycznych jako napęd w wielu funkcjach w przemyśle. Za pośrednictwem przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest zmniejszana nawet kilkusetkrotnie, przy jednoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Owszem efektywność przekładni z żadnym układzie nie będzie 100%, toteż zawsze powstaje niewielka dysproporcja między mocą wyjściową i wejściową motoreduktora. W skład zintegrowanego zestawu jakim jest motoreduktor przeważnie wchodzą dodatkowo inne podzespoły jak hamulce czy sprzęgła. Najważniejszą zaletą motoreduktorów jest fakt, że są to prefabrykowane układy, które można bez problemu znaleźć w katalogu producenta tak, by ich parametry idealnie odpowiadały potrzebom konkretnej konstrukcji. Konstruktorzy nie tracą w ten sposób tygodni, a wręcz miesięcy, na żmudne obliczenia oraz testy różnych zestawów części. W zależności od konstrukcji oraz rodzaju przekładni, motoreduktor może być przeznaczony do niewielkich, średnich albo znacznych obciążeń, a także do krótkotrwałego albo długotrwałego czasu pracy.

Motoreduktor, w którym wykorzystano kilkustopniową przekładnię, pozwala uzyskać bardzo wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Motoreduktory – stosowane w każdym obszarze gospodarki

Chociaż motoreduktory mogą być budowane z wykorzystaniem różnych typów silników (BLDC, DC, AC czy bocznikowych), rozróżnia się je według rodzaju przekładni zastosowanej na ostatnim stopniu przełożenia. Tak więc wyróżnia się następujące motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (wykorzystujące przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (posiadające przekładnię stożkową),
– motoreduktory płaskie i walcowe (z przekładnią walcową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną).

Brak chyba takiego obszaru gospodarki, w którym nie można by użyć motoreduktora w roli napędu. Czy to produkcja żywności, logistyka lub przemysł, dzięki motoreduktorom działają najróżniejsze automaty, takie jak podnośniki, wirniki, linie bagażowe na lotniskach albo dachy ruchome. Szerokie spektrum typów użytych w nich silników i przekładni, ich mocy i wielkości spowodowała, że liczbę realnych zestawów, jakie współcześnie mają w ofercie wiodący światowi producenci motoreduktorów, należy wyrażać już nie w setkach lub tysiącach, lecz praktycznie w milionach.

Kontakt z firmą:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]