Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Skieruj się w to miejsce, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wyprawy w Alpy.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie góry. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Malownicze szczyty Alp – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Aiguille du Dru albo Tre Cime di Lavaredo. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka ciekawych propozycji kierowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują dobrą wydolność fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi przede wszystkim część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezspornym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się zachwycającym doznaniem, przynoszącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]