Tenis dla dzieci

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków na https://www.teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Należałoby pomyśleć nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy i właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się szybko, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już 4-latki. Dylematem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Kontakt z firmą:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]