Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania znana w Polsce od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Spływ na Dunajcu to kapitalna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting na Dunajcu to też znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak bogaty w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.