Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę aktywnych wypraw w rozsądnej cenie.

Znane są dwa typy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to pieczołowicie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć rozmaite rejony naszego kraju i świata z zupełnie nowej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego leżaka na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to również pierwszorzędna okazja, by nabyć dodatkowe umiejętności, bo nierzadko łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania reguł przetrwania na danym obszarze. Podczas wycieczki w góry można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo podczas zejścia lawiny. Warto także podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających ufności i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Europie

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie również w czasie wycieczki w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]