Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z głównych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy macierzyństwem i ojcostwem.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne stadia sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć sposób na zakończenie jej ugodą. Podejście to wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.