Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to także postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia lub zwrot gotówki.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, by pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego typu dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.