Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Kurs Blender - tutaj znajdziesz pełną ofertę.

Świat rysunku nieustająco się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik preferując wykonywanie swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych – można przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego pedagoga

Korzystanie z każdego oprogramowania można opanować we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz jest niezwykle męczący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie tym, którzy niedawno poznali program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu doradzając, które detale wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu trafne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w małych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży gier komputerowych i projektowej

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w branży projektowej, filmowej i gier komputerowych. Opanowanie programu Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które później można bez skrępowania uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i entuzjaści 3D chcący spróbować nowych form ekspresji bądź rozwijać swoje obecne umiejętności.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]