Kurs języka francuskiego

Język francuski kiedyś i obecnie

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII wieku był popularnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do lat 70. XX w. francuski był uważany za język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski ma duże znaczenie.

Język francuski – słów kilka

Francuski jest wybitnie popularnym w Europie, gdyż jest jednym z języków urzędowych UE. Oprócz tego jest również używany jako język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Język francuski to język, podczas nauki którego należy przywiązać bardzo dużą uwagę do szczegółów. Dlatego jeśli uczysz się francuskiego połóż duży nacisk na gramatykę, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaką metodę nauki języka francuskiego nauki wybrać?

Wg dużej ilości ludzi najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Jedną ze szkół które stosują tą metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.