Język angielski

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Zwracając uwagę na fakt, że język angielski przydatny jest prawie wszędzie (przy kontaktach handlowych, w turystyce, polityce międzynarodowej, a także w codziennym życiu), można powiedzieć, że stał się on bez wątpienia najbardziej znaczącym z języków europejskich. Owa przydatność znajomości tego języka sprzyja otwieraniu się nowych szkół językowych.

Samodzielna nauka angielskiego

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że pomoce dydaktyczne są szeroko dostępne. Każda księgarnia oferuje podręczniki do tego języka, a także literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. W języku angielskim nagrana jest również zdecydowana większość współczesnej muzyki oraz filmów. Jesteśmy otoczenie przez angielski nawet jeśli mieszkamy w Polsce, nie trudno więc się z nim osłuchać.

Szkoły językowe, w których można uczyć się języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród kilku rodzajów kursów języka udostępnia swoim kursantom każda ze szkół językowych. Jedną z udostępnianych możliwości jest kurs DIRECT English.

DIRECT English to nowoczesny sposób na błyskawiczną naukę. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco podobny jest do powszechnie stosowanej na polskim rynku Metody Callana.

Kolejną opcją jest kurs GENERAL ENGLISH – prowadzony metodą komunikatywną. Przeznaczony jest dla osób mających zamiar rozszerzyć ogólną, praktyczną umiejętność posługiwania się językiem, umożliwiającą komunikowanie się w multikulturowym środowisku. Efekt jest tym lepszy, że zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez 2 lektorów: polskiego oraz native speakera.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, czyli nauka poprzez rozmawianie w po angielsku.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania tego języka, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje szkoła Archer School. Pełna oferta dostępna jest na stronie szkoły www.archerschool.pl.