Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Poszerz swoją wiedzę o malarstwie cyfrowym.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Istnieje kilka programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie został głównym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelą, farbami olejnymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

W zasadzie lekcje digital paintingu toczy się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne metody wykorzystania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]