O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Proponowane

  • No related post.

Filtry hepa h13 znajdziesz na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w szpitalach).

Filtry dokładne minipleat wyłapują pyły PM2.5 oraz włókna

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od kilku dekad, są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy domach znakomicie sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włosy lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować wysokie standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Kontakt z firmą:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46