Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Potrzebujesz znaków BHP? Wejdź na http://bit.ly/2bIRYb0.

W Polsce obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność właściwego znakowania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na różnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to doskonałego gatunku PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie rozszyfrować ich treść. W wielu wypadkach pokrywane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie nastręcza żadnych trudności. Świetnie upora się z tym każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]