Do czego wykorzystuje się podłoża ogrodnicze?

Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich produktów, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – najczęściej stosowane mieszanki

Zastosowanie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego szalenie istotny jest wybór wysokiej jakości składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła imponująca roślinność, która wytrzyma niekorzystne warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć różne rodzaje produktów ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. piasek, materiały sztuczne, ziemia darniowa, węgiel brunatny. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością próchnicy, odczynem PH i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – substraty wymagające i ekstensywne

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno spadzistych dachach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. Z kolei substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak smagliczki, skalnice i zioła. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.